LEPOJAMIES – Daugmales Jānis
  • Publicēts: 09.12.2021 11:05
Jānis Sulutaurs jeb Daugmales Jānis
Vai zinājāt, ka zemnieku saimniecības „Dorītes” saimnieks Jānis Sulutaurs ar biškopību nodarbojas jau vairāk nekā 40 (!) gadus. Viņa bišu medus ir vairākkārt atzītākais medus Latvijas konkursos, bet viņa bišu maize ir ieguvusi augstu starptautisku novērtējumu.
Z/s „Dorītes” atrodas Daugavas ūdeņu apskalotā teritorijā Daugmalē, un tās apkārtni var raksturot kā zaļu un ekoloģiski tīru teritoriju, kas ieguvusi starptautisku atzinumu. Tieši tāpēc arī Daugmales Jāņa bites spēj ievākt un atnest augstvērtīgu medu!
Pirmie profesionālie soļi biškopībā Daugmales Jānim sākās 20 gadu vecumā, kad viņš tika pieņemts darbā par dravnieku Ogres dārzkopības izmēģinājumu stacijas bišu zinātniskajā pētniecības laboratorijā.
Laika gaitā Daugmales Jāņa zināšanas biškopībā tika iegūtas un papildinātas ne vien grāmatās, bet arī pieredzes apmaiņā pie Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Čehijas, Slovēnijas, Somijas, Austrijas, Vācijas, Francijas un citu valstu atzītiem dravniekiem. Šodien būtu grūti saskaitīt, cik dravniekus ir izskolojis Jānis pats. Viņš arī atzīst, ka biškopība viņam ir dzīves veids un tā ir ne tikai profesija, bet arī zinātne un sava veida māksla.
Biškopības produkti katru gadu atklāj jaunus pavērsienus ārstniecībā un unikālas iespējas to lietošanā uzturā, protams, ja būs ievērotas pareizas medus ievākšanas un uzglabāšanas tehnoloģijas.
Ņemot vērā klientu vajadzības, dažādu veidu medu z/s “Dorītes” fasē un piegādā iepakojumos no 30 gramiem līdz 4 kilogramiem. Ir izveidojusies draudzīga sadarbība ar vairāk nekā 250 restorāniem, kafejnīcām, viesnīcām, sporta klubiem, viesu namiem, skolām, slimnīcām, bērnudārziem un birojiem.
LEPOJAMIES!