Mīlestības svētku gadatirgus Vērmanes dārzā
  • Publicēts: 10.02.2022 18:55

Rīgā, 2022.gada 10.februārī
Preses relīze

12-13.februārī Vērmanes dārzā notiks “Mīlestības svētku gadatirgus”

Šīs nedēļas nogalē divas dienas – no 12.februāra līdz 13.februārim – Rīgā, Vērmanes dārzā, notiks kompānijas “My Expo” rīkotais “Mīlestības svētku gadatirdziņš”. Tajā piedalīsies vairāk nekā 40 vietējie dizaineri, mākslinieki un amatnieki no visas Latvijas. Šis būs pirmais gadatirgus, kuru kompānija My Expo rīko 2022.gadā.

“Gada griezumā kopumā Vērmanes dārzā plānojam organizēt ap 15 dažādas tematikas gadatirdziņus, kuras apmeklēt varētu vairāk nekā 45 tūkstoši vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi,” informēja tirdziņa organizatora My Expo vadītāja Maira Ādmine.

Pirmajā – “Mīlestības svētku gadatirgū” – varēs iegādāties: vietējo dizaineru rotas no sudraba, dzintara un jūras akmeņiem, izstrādājumus no lina, kokvilnas, ādas un koka, dizaineru apģērbu. Lux klases sojas vaska sveces, sieviešu apģērbus ar latviskiem rakstiem. Būs oriģināli darbi no krāsainā stikla, roku darinātas ziepes, rotas ar latvju spēka zīmēm. Būs nopērkami arī mājas kūpinājumi no zināmā meistara Agra Treija.

Ikvienu gadatirgus apmeklētāju iepriecinās saimnieču ceptās gardās smalkmaizītes un kūkas – medus, ķirbju, burkānu, upeņu, rabarberu, mango, biezpiena. Varēs degustēt un iegādāties dabīgas sulas, medus sīrupus, medu.
Un, protams, dāvanas Valentīna dienai!

Gadatirgū darbosies neliela āra kafejnīca – JZ Burgers -, kas gadatirgus apmeklētājiem piedāvās burgerus no Latvijā audzētas bioloģiskās liellopa gaļas, kas gatavoti Salacgrīvas eko maizes ceptuvē “Dabas maize”.

“Jā, vēlējāmies iesākt gadu ar skaistu – mīlestības pilnu – gadatirgu! Lai arī joprojām valdība vilcinās ar COVID-19 atvieglojumu pieņemšanu, kas būtu piemērojumi īslaicīgai ielu tirdzniecībai, tirgotāji ļoti aktīvi pieteicās dalībai tirdziņā,” atklāja M. Ādmine.

Ieeja “Mīlestības svētku gadatirgū” ir bez maksas.
Gadatirgus darba laiks sestdien ir no plkst. 11.00 līdz 19.00, bet svētdien no plkst. 10.00 līdz 17.00.

Atgādināsim, ka attiecībā uz īslaicīgo ielu tirdzniecību, šķiet, tiek piemēroti vieni no stingrākajiem COVID-19 ierobežojumiem – gadatirdziņi, kas tiek organizēti ārā, svaigā gaisā, strādā “zaļajā režīmā”. Tas nozīmē, ka, ikvienam, kurš vēlas apmeklēt gadatirgu, ir jāuzrāda COVID-19 derīgs vakcinācijas sertifikāts vai pārslimošanas sertifikāts un personas apliecinošs dokuments.

“Diemžēl no šiem ierobežojumiem cieš visas trīs puses: tirgotāji, apmeklētāji, organizatori. Lai ievērotu visus valdības izsludinātos noteikumus COVID-19 ierobežošanai, mums, kā gadatirgus organizatoriem, ir jāsamazina pasākuma teritorija, kas tādējādi piespiež atteikt dalību tirdziņā daudziem vietējiem mājražotājiem un amatniekiem.

Daudzi apmeklētāji, ieraugot rindu pie tirdziņa ieejas, atmet ar roku un paiet garām. Un tie, visticamāk, bija potenciāli pircēji, kas palielinātu ieņēmumus tirgotājiem. Savukārt, mēs, kā organizatori, ciešam gan papildus finansiālas izmaksas (teritorijas norobežošana, kārtības uzturētāji pie katras ieejas, papildus tālruņi, ar ko skenēt QR kodu), gan arī emociālu sasprindzinājumu – visas dienas garumā dzirdot nievājošus izteikumus, piemēram, par “zaļo režīmu”, par valdības lēmumiem attiecībā uz COVID-19 ierobežojumiem u.tml.,” skaidrojas M.Ādmine.

Sagatavoja:
Maira Ādmine,
T: + 371 26887800,
www.myexpo.lv