My Expo rīkos gadatirdziņu festivāla Baltica 2022 ietvaros
  • Publicēts: 22.06.2022 17:05

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru kompānija “My Expo” 08.jūlijā Vērmanes dārzā rīkos amatnieku un mājražotāju tirdziņu, kas notiks festivāla Baltica 2022 ietvaros.

Šī gada Starptautiskā folkloras festivāla Baltica tēma ir Spēle un moto Nāc ar mani spēlēties. Baltica kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām.

Festivāls Baltica 2022 notiks no 6. līdz 10. Jūlijam un plašu pasākumu programmu Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā, kopā pulcējot vairāk nekā 220 dažādus folkloras kolektīvus.

Visplašāk festivālā Baltica būs pārstāvēta Latgale – 76 kolektīvi -, kas piedalīsies, dažādos festivāla notikumos. Savukārt Rīgu un Rīgas reģionu pārstāvēs 35 kolektīvi, bet Kurzemi – 41 kolektīvs. Festivālā piedalīsies arī 38 Vidzemes, 29 Zemgales un 3 Sēlijas kolektīvi. Festivāla dalībnieki ir kolektīvi, kas festivāla Baltica repertuāra pārbaudes skatē par savu sniegumu saņēmuši I vai II kategoriju.

Festivāla dalībnieku vidū būs arī divi latviešu diasporas kolektīvi, folkloras kopa Rēvele no Igaunijas, kā arī četri viesu kolektīvi: muzikantu grupa no Mostes Igaunijā (Mooste Rahvamuusikakooli Piiliklubi), dziedātājas no Serves Sāremā (Sõrve ansambel Ammuker), folkloras ansamblis Labingis no Viļņas, kā arī Viļņas Universitātes folkloras ansamblis Ratilio.

Tradicionāli starp festivāla viesiem būs arī stāstniecības nozares pārstāvji: lietuviešu stāstniece Mildas Varnauskaites (Viļņa) un oksitāņu stāstniece Monikas Burgas (Monique Burg).

Ieeja Starptautiskajā folkloras festivālā Baltica pasākumos bez maksas. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Turaidas muzejrezervātā ieeja atbilstoši muzeja cenrādim.