Valdība “nozog” Ziemassvētku tirdziņus!
  • Publicēts: 13.11.2021 16:12
Draugi! Atbalstītāji!
Mēs izsakām lielu paldies par morālo atbalstu akcijā “Ziemassvētku tirdziņiem būt! Paldies visiem, kas zvanīja, rakstīja un sūtīja e-pastus!
Diemžēl ar lielām skumjām paziņojam, ka 12.11.2021 Operatīvās vadības grupas sanāksmē bija pieņemts lēmums Ziemassvētku tirdziņus rīkot aizliegt. Atļaut tirdzniecību tikai pašvaldību fiksētajās tirdzniecības vietās.
INFORMĀCIJAI
=> pašvaldību fiksētās vietas ir, piemēram, centrāltirgū, pie kapiem, dažas vietas Rīgas parkos un dārzos, un tās tiek izsolītas pašvaldību izsolēs gada sākumā uz visu gadu! Ja ir kāda brīva vieta, tad tām ir specifiski nosacījumi: drīkst tirgot ziedus, saldējumus, bezalkoholiskos dzērienus, bet ne Ziemassvētku preces…<=
Šo divu dienu laikā esam iepazinuši daudzu ministriju pārstāvjus gan tos, kuri centās mūs atbalstīt un arī tādas personas, kuras ir strikti “pret” Ziemassvētku tirdziņu rīkošanu. Lūk, viena no tādām – VM Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.
Īss telefona sarunas atstāts ar viņu:
– Kāpēc jūs neatbalstījāt Ziemassvētku tirdziņu rīkošu?
– Jūs tur savācaties grupās un radāt pūli.
– Vai jūs esat bijusi, piemēram, gadatirgū Vērmanes dārzā?
– Nē, man nav laika.
– Jūs uzskatāt, ka Rīgas Centrāltirgū, kur tirdzniecība notiek “sarkanajā režīmā”, tiek ievēroti visi valdības ieteikumi COVID mazināšanai?
– Tur visu kontrolē policija, ja vajag.
– Mēs esam gatavi strādāt arī “zaļajā režīmā” .
– Mēs saņemam daudz e-pastu no biedrībām, asociācijām un no privātpersonām, ka viņiem Ziemassvētku tirdziņi traucē. Un mums jāņem vērā arī šīs puses viedoklis.
Noliekot tālruni, man trūka vārdu, lai izteiktu savu sašutumu un neizpratni par to, ka cilvēks, kurš NEKAD nav bijis tirdziņos un, šķiet, absolūti NEIZPROT gadatirgus organizēšanas principus, kā arī NEZINA, kas ir pašvaldību fiksētās tirdzniecības vietas, ar vieglu roku var parakstīties par Ziemassvētku tirdziņu aizliegšanu!
…tajā pašā laikā Daugavpils slimnīcā 300 (!) ārsti nav saņēmuši potes pret COVID -19!..
Ja jums ir ko teikt Janai Feldmanei, es norādīšu viņas kontaktus (tie ir publiski pieejami arī internetā)
+371 67876119
jana.feldmane@vm.gov.lv